
Permanente educatie
informatie voor opleiders
Permanente educatie voor de flexbranche
In een wereld waar wet- en regelgeving voortdurend verandert, is het van groot belang dat inleners flexkrachten inhuren binnen de actuele wettelijke kaders, zodat de rechten en plichten van flexkrachten en inleners gewaarborgd zijn en de risico’s voor inleners beperkt worden.
Vaste medewerkers van flexorganisaties vormen een cruciale schakel tussen flexkrachten en werkgevers. Alle stappen in het proces van vragen, zoeken, vinden, matchen, plaatsen én begeleiden van de flexkracht moeten kloppen. Dat kan alleen als de vaste medewerker in de flexbranche de juiste kennis en vaardigheden heeft. En, door deze kennis bij te houden. Daarom is de afgelopen jaren door en voor de flexbranche gewerkt aan de invoering van permanente educatie (PE).
PE bevat alle leeractiviteiten die medewerkers helpen hun professionele kennis op peil te houden, te verdiepen en te vergroten. PE stimuleert ontwikkeling en maakt het eenvoudiger om kennis bij te houden en te voldoen aan de verwachtingen die opdrachtgevers en flexkrachten hebben. Voor werkgevers en werknemers is het dankzij een overzichtelijke kalender eenvoudiger om passende leeractiviteiten te vinden.
Wat betekent permanente educatie voor opleiders?
- Mogelijkheden om het scholingsaanbod uit te breiden
- Medewerkers kennen meer waarde toe aan een training als deze erkend is voor PE-registratie Externe communicatie en advertising over PE door SEU
- Aanbod via scholingskalender makkelijker vindbaar voor werkgevers en werknemers
- Mogelijkheden om het scholingsaanbod uit te breiden
PE-kader
Externe opleiders kunnen PE-leeractiviteiten aanbieden. Daarnaast kunnen werkgevers PE-erkenning aanvragen voor interne, bedrijfseigen opleidingen voor hun eigen vaste medewerkers.
Richtlijnen:
- Het SEU-diploma vormt de basis. Het SEU-diploma wordt automatisch geregistreerd voor PE (2 jaar).
- Leeractiviteiten passen binnen de onderwerpen zoals beschreven in de eind- en toetstermen van de SEU-examens.
- Leeractiviteiten zijn borgend door herhaling, dan wel actualiserend, verdiepend of verbredend.
- Diverse leeractiviteiten komen in aanmerking: zoals e-learnings, trainingen & workshops en continuous learning apps.
- De focus ligt op kennis en toepassing van kennis.
- Tijdsbesteding 6 uur per jaar.

“Lorem ipsum dolor sit amet. Sit repudiandae laboriosam aut impedit quia est repudiandae repellendus.”
Waarom meedoen met PE-registratie?
In een branche met voortdurend veranderende wet- en regelgeving willen opdrachtgevers ontzorgd worden als het gaat om de invulling van flexibele arbeid en bijbehorende regels en risico’s. Met PE bewijs je dat je een betrouwbare partner bent, omdat het met de kennis van jouw medewerkers wel goed zit.
De nieuwe generatie medewerkers wil blijven leren en ontwikkelen. Door te investeren in de ontwikkeling van medewerkers groeien zij in hun functie en blijven ze langer geboeid door het vak. De investering verdient zich terug; werknemers zijn productiever omdat zij minder hoeven op te zoeken, zijn een betere sparringpartner voor opdrachtgever, flexkrachten én voor hun collega’s. Bovendien neemt het risico op fouten af.
PE-registratieproces
Opleiders of werkgevers met een intern, bedrijfseigen trainingsaanbod kunnen een aanvraag indienen voor erkenning van leeractiviteiten. Na positieve beoordeling door de erkenningscommissie volgen onderstaande stappen:
- De aanbieder ontvangt het PE-logo dat hij (onder voorwaarden) kan gebruiken bij de communicatie over deze leeractiviteiten.
- De leeractiviteit wordt gepubliceerd op de openbare scholingskalender.
- Vanuit de scholingskalender kunnen deelnemers direct naar de website van de aanbieder.
- Erkende, interne leeractiviteiten van werkgevers worden niet openbaar gepubliceerd op deze kalender. Deze zijn immers uitsluitend bestemd voor de eigen vaste medewerkers.
- Erkende leeractiviteiten die gevolgd zijn, worden door de opleider eenvoudig geregistreerd in het PE-register.
- De gevolgde leeractiviteit is nu ook voor de deelnemer te zien in zijn of haar account.
- De kosten voor de aanvraag voor erkenning van een leeractiviteit bedragen 204,75 euro voor een periode van 2 jaar.
Praktische informatie




Heb je een vraag over permanente educatie?
- De meeste antwoorden vind je bij veelgestelde vragen.
- Staat het antwoord er niet bij? Stuur dan een mail naar info@seu.nl